ZpětÚvodAktuality Triky nepoctivých realitek - s čím se u nás nesetkáte

Triky nepoctivých realitek - s čím se u nás nesetkáte

02.09.2014 12:32

Falešný kupec
Nejčastějším trikem je tzv. falešný kupec. Realitní makléř osloví prodávajícího s tím, že má pro něj kupce a takového zájemce je mu ochoten i přivést. Domluví si návštěvu, prohlídku, kde zájemce o koupi hraje zpravidla jeden ze začínajících makléřů, rodinný příslušník apod. Tomu se nemovitost líbí, předstírá zájem – a makléř v ten moment přichází s připravenou exkluzivní smlouvou k podpisu.
Majitel nemovitosti většinou souhlasí s uzavření exkluzivní smlouvy, neboť je uveden v omyl, že prodej jeho nemovitosti je jen dílem administrativy. Velmi brzy je však informován o skutečnosti, že"kupec", ztratil zájem, nedostal hypotéku atd atd.V tu dobu je ale již nemyslitelné pro prodávajícího ukončit spolupráci s takovým makléřem. Ten získal svou odměnu za náběr a realitní kancelář získala cennou exkluzivitu, které je pojištěna vysokou smluvní pokutou v případě jejího porušení.


Hledání nemovitosti

Vyzkoušejte naše služby zavoláme vám

Poptávky dne

Hledáme byt 2+KK/2+1 v Dvoře Králové n/L nebo blízkém okolí , 724 077 752.

Sháním cca kolem 2mil starší rodinný domek na trvalé bydlení. Nejlépe kolem Žehrova, Žďáru, Olšiny. Jsem zatím sám ale do budoucna rodina možná. Platím hotově peníze jsou na účtu připraveny.604 917 753

Mladí manželé koupí rodinný dům na Rychnovsku s možností dojíždění do Kvasin! 734 753 333

Více poptávek


Vyrobila eBRÁNA

© 2022, Tana realitní kancelář s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Nahoru ↑